Domowa GRECJA Santorini – miejsce z widokiem

Santorini – miejsce z widokiem

przez Greg z filmowe podróże
zamieszkać z widokiem

Surowe piękno wulkanicznej kaldery wyspy Santoryn w połączeniu z tak typowo greckimi klimatami jak błękitne dachy i białe elewacje domów, to zestawienie zapierające dech w piersi każdego przybysza z pochmurno-szarej północy.
By w całości chłonąć piękno tego niesamowitego kawałka ziemi na Morzu Egejskim, należy już wcześniej pomyśleć o zakwaterowaniu. O mieszkaniu z charakterem. My podpowiemy Wam gdzie najlepiej na Santorini zamieszkać, pokażemy Wam miejsce z widokiem.

Santorini to raj na ziemi. Zwłaszcza dla ludzi lubiących filmować lub kochających fotografowanie.

Santorini – gdzie znajdziemy miejsce z widokiem?

Szukajcie

Nie dajcie się skusić żadnym ofertą tanich biur podróży. Szukajcie samodzielnie w Sieci, lub nawet popłyńcie na Santorini w ciemno i poproście o pomoc kogoś w lokalnym biurze na nabrzeżu, już po przybyciu promu.

Unikajcie miejsc takich jak np. Kamari czy Perissa. To miejsca na wschodnim, mniej atrakcyjnym wybrzeżu wyspy. Pozornie jest tam najtaniej, ale wszędzie daleko i raczej nieciekawie. Poza tym to „taniej” to różnica najczęściej 2 do 5 euro na dobę. Naprawdę.

Więc gdzie?

By po przebudzeniu pić sobie poranną kawkę z nóżkami w basenie i widokiem na całą kalderę i wulkan Nea Kameni wcale nie trzeba mieszkać w stolicy wyspy, w Thirze.

Wystarczy pojechać 2 km na północ w kierunku Oia i z głównej drogi zjechać w lewo w kierunku Imerovigli do miejscowości Firostefani. Tutaj znajdziemy kilka małych hotelików z pokoikami z łazienkami porobionymi w małych domkach. Domki te są usytuowane na kilku okolicznych wzgórzach schodzących w dół aż do czoła kaldery wyspy. Tutaj każde miejsce to miejsce z widokiem!

Jest kameralnie i bardzo spokojnie. Widoki niesamowite. (Również w nocy.) Ceny za dwójkę umiarkowane.

W najbliższej okolicy znajdziecie 3 czy 4 niedrogie restauracyjki, sklep spożywczy i wypożyczalnię quadów.
Polecamy to miasteczko bardzo gorąco!

I jak Wam się podoba nasze miejsce z widokiem na Santorini? Byliście już kiedyś na tej wyspie? A może planujecie szalone wakacje w Grecji? Napiszcie nam w komentarzach.

Nie bój się skomentować: