Domowa USA Nowy Jork: Zakwaterowanie – gdzie szukać?

Nowy Jork: Zakwaterowanie – gdzie szukać?

przez Greg z filmowe podróże

Ceny ceny

Planując podróż do USA, a konkretnie do Nowego Jorku, pierwszą rzeczą jakiej szukamy gdy już zarezerwujemy czy kupimy bilety jest zakwaterowanie. I tu najczęściej doznajemy pierwszego małego szoku: Ceny hosteli/moteli/hoteli* (*niepotrzebne skreślić) nie należą niestety do niskich. By nie powiedzieć że są raczej dość wysokie.

Cóż, warto to sobie uświadomić od razu: Nowy Jork nie jest tani.

I nie dotyczy to tylko cen noclegów. Tutaj właściwie wszystko wydrenuje naszą kieszeń. Większość usług jest w NY droższa niż w pozostałych częściach Stanów Zjednoczonych. Najbardziej to widać gdy wynajmie się samochód, czy choćby łapie taksówkę. Zresztą wejściówki do większości atrakcji turystycznych w tym mieście też mają ceny nieźle zawyżone.

To co zrobić by nie zamordować naszego portfela? Jak podbić Nowy Jork? Zakwaterowanie – gdzie szukać?

Mieszkanie na Manhattanie

Jeżeli naprawdę chcemy oszczędzić na czasie dojazdów (bo np. mamy na zwiedzanie miasta tylko 2-3 dni), warto poszukać czegoś na samym Manhattanie. Jednak raczej pensjonu czy kwatery prywatnej. Nie hotelu. Cena wciąż nie będzie konkurencyjnie niska, ale wtedy będziemy „na miejscu” i możemy poruszać się po Nowym Jorku nawet piechotą (to też pewnego rodzaju wyzwanie – zobaczycie sami…).

nowy-jork-zakwaterowanie
Mieszkając na Manhattanie mamy wszędzie bliżej - można dłużej pospać...

TIP: Wynajmując duży pokój czy cały apartament, możemy podzielić koszty na kilka osób (jeśli np. podróżujemy w grupie).

Za rzeką już inny stan: New Jersey

Za Rzeką Hudsona już jest inny stan – New Jersey. I to tutaj polecamy Wam poszukać zakwaterowania. Ceny są niższe, okolica bezpieczna i dużo spokojniejsza. No i mniejszy tłok. Inaczej niż na głośnym, pełnym przez całą dobę ludzi Manhattanie. Poza tym bardzo łatwo dostać się stąd do centrum Nowego Jorku: To od 35 minut do 1 godziny autobusami komunikacji publicznej. (Czas przejazdu zależy od wybranej linii i pory dnia [godziny szczytu].) Spróbujcie poszukać czegoś np. w Garfield, (East) Rutherford, Wallington albo Lyndhurst.

nowy-jork-zakwaterowanie
Po drugiej stronie Rzeki Hudsona jest już stan New Jersey

Wallington

Nam do gustu bardzo przypadło leżące w zakolu rzeki Passaic miasteczko Wallington. To faka prawdziwa sypialnia wielkiego miasta. Cały kwartał najczęściej drewnianych domków otoczonych ogródkami. Szerokie ulice, kilka sklepów spożywczych w okolicy, 3 stacje benzynowe i samoobsługowa pralnia. Na miejscu poczta, (paczki do Polski) i wypożyczalnia samochodów z przyjazną ekipą (jakby ktoś potrzebował). Do tego wybór małych restauracyjek, w tym kilka polskich, chińska, meksykańska i grecka (tę polecamy).

Wielkim plusem Wallington są przystanki aż 3 linii autobusowych jadących do Nowego Jorku na centralny Manhattan (Port Authority Bus Terminal). Warto też dodać że to miasteczko to drugie po Greenpoint’cie skupisko nowojorskiej Polonii.

TIP: Uważajcie: Nowojorski 7-dniowy bilet na komunikację miejską plus autobusy ekspresowe (7-Day Express Bus plus MetroCard) NIE OBOWIĄZUJE w autobusach jadących z Nowego Jorku do New Jersey!

Zobaczcie nasze fotki ze spaceru po Wallington

Całkiem fajna okolica, nie sądzicie?

Nowy Jork, zakwaterowanie – kogo polecamy

Jeśli szukacie noclegu to gorąco polecamy Wam nasz kontakt w New Jersey: Klarę i Janusza (Pozdrowienia i… do zobaczenia!!) Możecie u Nich wynająć mały samodzielny apartament, lub pokój (pokoje) w domu z pełnym wyposażeniem (toalety, łazienki i wielgachna kuchnia z jeszcze większą lodówką).

Klara i Janusz przyjmą Was jak rodzinę. Poczujecie się jak u siebie. Podpowiedzą też jak poruszać się po Nowym Jorku. Co naprawdę warto zobaczyć, a co lepiej sobie odpuścić. Szczerze powiedziawszy, słów nam braknie. Powiedzieć że są oni kopalnią wiedzy i pomocną dłonią, to za mało. Naprawdę. Nic nie przesadzamy.

Namiary na nich znajdziecie poniżej. Wystarczy kliknąć na fotografii.

nowy-jork-zakwaterowanie-w-new-jersey
Przytulny apartament
nowy-jork-zakwaterowanie-w-new-jersey
Pokoje do wynajęcia

I jak myślicie? Czy to dobry pomysł by znaleźć zakwaterowanie w New Jersey? 

A może macie jakiś własny pomysł na noclegi w USA? Napiszcie nam o tym w komentarzach poniżej.

1 komentarz

türkçe dublaj film izle 11/11/2021 - 02:44

Enjoyed every bit of your blog. Much thanks again. Cool. Daryn Niels Weiss

Reply

Nie bój się skomentować: