Domowa OCENY I TESTY Nasz sprzęt. Co zawsze targamy ze sobą?

Nasz sprzęt. Co zawsze targamy ze sobą?

przez Greg z filmowe podróże
nasz-sprzet

Co my tam mamy w plecaku i torbie?

Jednym z najczęściej zadawanych nam pytań, zarówno tutaj na blogu jak i w świecie realnym jest pytanie na temat sprzętu jaki używamy. Czym filmujemy, robimy zdjęcia i jaki komputer/laptop jest najlepszy w podróży. Spróbowaliśmy więc zebrać te wszystkie informacje w jakąś całość.

Cały omówiony tu sprzęt męczymy w codziennej pracy, więc możemy go z czystym sumieniem polecić. Wszystkie te gadżety zostały ostatecznie wybrane po wieloletnich, długich eksperymentach, poszukiwaniach i przemyśleniach 😉

Cóż, wybraliśmy to, co wybraliśmy. Była to próba pogodzenia naszych potrzeb z zasobnością portfela.

NASZE APARATY

Aparat SONY RX10 MK4

To jest obecny aparat Grega. Super maszyna w podróży. Matryca 20MP, Doskonały AF, przysłona f2.4-4 i długi teleobiektyw (24-600mm). Bardzo dobra stabilizacja. Zapis filmów w 4K. Do tego dotykowy ekran, bluetouth i wi-fi.

Aparat SONY a6000

To najnowszy nabytek Anki. Bezlusterkowiec o małych rozmiarach i wadze. Zaopatrzony w 24MPic matrycę i 179 punktowy doskonały autofocus. Doskonale sprawdza się w słabym oświetleniu. Duża szybkość (procesor Sony Bionz-X). Z odpowiednio dobranym obiektywem to idealny aparat dla kobiecych dłoni.

NASZE OBIEKTYWY

Obiektyw ZEISS VARIO-SONNAR-T 24–600 mm
Obiektyw SONY SAL 18-200 mm

NASZE KAMERKI

Kamera sportowa GOPRO HERO 7 BLACK 4K

Wielozadaniowy koń roboczy do filmów i fotografii w trybie burst.

Kamera sportowa EKEN 8Pro 4K

Chociaż to prawdziwy “Chinol”, “Chiczyk” czy jak to nazwać, jest to całkiem przyzwoita kamerka sportowa. Używamy jej głównie do ujęć wewnątrz i na zewnątrz samochodu.

NASZ DRON

Dron DJI MAVIC 2 PRO 4K

Dzięki małej wadze i niewielkiemu rozmiarowi (jest składany!) DJI Mavic 2 Pro ostatnio towarzyszy nam wszędzie. Dron pozwala na uzupełnienie naszych forografii (i filmów) o ujęcia w nowej, niezwykłej perspektywie. Planujemy używać go jak najczęściej. Niestety, latanie dronem to nie tylko przyjemność. Niezwykle dużo tu regulacji prawnych które trzeba znać i przestrzegać. Problem w tym że w każdym kraju zasady te są inne i że wszystko to często się zmienia. Ale nie poddajemy się!

NASZE KOMPUTERY/TABLETY

Laptop LENOVO IDEAPAD 710s   13.3 cala
Laptop MSI GP63-LEOPARD-8RE   15.6 cala
Laptop LENOVO IDEAPAD 510s  15.5 cala
sprzet-tablet-samsung-galaxy-tab2-01
Tablet SAMSUNG GALAXY TABS4   10.5 cali

NASZE AKCESORIA FOTO-WIDEO

już niedługo… wciąż uzupełniamy i zmieniamy…

Wpisy powiązane

Nie bój się skomentować: