Domowa ANGLIA Lokacje filmowe w Black Parku (Anglia)

Lokacje filmowe w Black Parku (Anglia)

przez Greg z filmowe podróże

Zachodnie obrzeża Wielkiego Londynu

Mieszkańcy zachodniej części Londynu czasem mają dość atmosfery wielkiego miasta i szukają chwili oddechu. By uciec od tłoku i hałasu metropolii udają się do Virginia Water w okolicy Windsoru, do Burnham Beeches koło miejscowości Slough lub do Black Parku pomiędzy wioskami Wexham i Iver. We wszystkich tych miejscach można w spokoju pospacerować po – jakkolwiek to nazwiemy – lesie czy po parku i spędzić kilka godzin na łonie przyrody. Oderwać się od zgiełku stolicy.

To właśnie podczas jednego z takich spacerów odkryliśmy ciekawą rzecz będącą w kręgu naszych filmowo-blogowych zainteresowań: Lokacje filmowe w Black Parku? W takim najzwyklejszym, nawet niezbyt dobrze znanym i popularnym parku?

Ale najpierw powiedzmy coś więcej o interesującym nas miejscu:
Black Park znajduje się na zachód od Londynu, w angielskim hrabstwie Buckinghamshire. Leży przy drodze z miejscowości Wexham do wioski Iver. Ma ponad 15 hektarów powierzchni, parkingi na obrzeżach, wiele szlaków i ścieżek spacerowych oraz własne jezioro. Są tu miejsca zabawowe dla dzieciarni i kawiarenka.

Niby nic takiego, park jakich w Zjednoczonym Królestwie bez liku… ale… no właśnie – to tu zrealizowano wiele scen do produkcji telewizyjnych i filmowych.

I wciąż się to tutaj robi. Czasem można w Black Parku spotkać grzecznych panów z ochrony jakiejś gwiazdy ekranu. Albo zobaczyć informację że dostęp do pewnych części tej zielonej dziczy jest czasowo ograniczony. Można też natknąć się na tablice informujące że, świadomie lub nie, możemy stać się częścią filmowego kadru. Ekstra, prawda?

Informacja o filmowych planach na tablicy ogłoszeniowej parku
Czasem odwalamy po Black Parku 7-8 milowy spacer

Lokacje filmowe w Black Parku:

Rearview (2017)
Geniusz (2016)
Kopciuszek (2015)
Odrobina haosu (2014)
Mroczne cienie (2012)
Wilkołak (2010)
Eden Lake (2008)
Pokuta (2007)
Gwiezdny pył (2007)
Casino Royale (2006)
Harry Potter i Czara Ognia (2005)
Harry Potter i więzień Azkabanu (2004)
Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002)
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001)
Willow (1988)
Ośmiorniczka (1983)
Wojna i Pokój (1972-1973)
Opowieść wigilijna (1970)
Fahrenheit 451 (1966)
Goldfinger (1964)
Wyspa skarbów (1950)

Tablica przy ścieżce do znajdujących się niedaleko Pinewood Studios
Jak Wam się podoba nasza relacja z Black Parku na peryferiach Londynu? Zaskoczyliśmy Was choć trochę? Napiszcie nam o tym w komentarzach.

Nie bój się skomentować: