Domowa Kim jesteśmy

Kim jesteśmy

przez Greg z filmowe podróże

Nasz blog i nasze podróże

Cześć, fajnie że tu jesteś!

Witaj! Ania i Greg to my – autentyczne i antyczne POZNAŃSKIE PYRY, kinomaniacy i wyspiarze.

o nas
GDZIE TERAZ JESTEŚMY?

W styczniu 2020 roku kontynuowaliśmy nasz szalony kanaryjski projekt pod nazwą Wyspa Życia. Niestety marcowa pandemia COVID-19 zmusiła nas do powrotu do  Zjednoczonego Królestwa. Przez pozostałą część 2020 roku pozostawaliśmy głównie w domu, próbując ochronić się przed zarazą. Z początkiem nowego, mamy nadzieję że lepszego, 2021 roku wróciliśmy do naszych ukochanych podróży. Jednak na razie ograniczamy się tylko do terytorium Wielkiej Brytanii.

Od 2005 roku z kamerką w ręku i okiem na wizjerach aparatów poznajemy nasz fascynujący świat. W sumie odwiedziliśmy chyba ze  28 państw na 4 kontynentach. W tym 8 wysp. 

Obok filmu i fotografii podróżowanie to nasza największa pasja. Podróżujemy budżetowo, na różne sposoby. Często szukamy tanich przelotów a na miejscu jeździmy wynajętym autem. Czasem przemieszczamy się pociągami czy samochodem terenowym i nieraz korzystamy z przepraw promowych. Lubimy też sobie najzwyczajniej połazić…

Fascynują nas filmowe plany i lokacje. W wielu wyprawach podążamy śladami naszych ulubionych postaci chcąc wczuć się w nastrój miejsc przedstawionych na srebrnym ekranie. Chorobliwie interesują nas też wszelakiej wielkości wyspy i szeroko rozumiane wyspiarskie życie. Na razie odwiedziliśmy tylko te najbliższe nam geograficznie, ale plany mamy bardzo szerokie.

Na tym blogu, poza ciekawostkami, wspomnieniami i relacjami z naszych wyjazdów znajdziesz też opinie na temat sprzętu jaki używamy (lub używaliśmy) oraz różnego rodzaju testy. Zamieścimy tu też wiele materiałów na temat życia na wyspie, bo od roku 2006 właśnie na wyspie mieszkamy. W pogoni za słońcem (czego nie będziemy ukrywać) właśnie jesteśmy w trakcie przygotowań do przeprowadzki na wyspę kolejną. Wybierzcie się tam z nami! Na pewno będzie fajnie!

Ania Lulka Poprawa

Produkt szalonych lat osiemdziesiątych. Zażarta turystka z pasji i wykształcenia. Degustatorka czerwonych win i miłośniczka kultury i muzyki latynoskiej. Jej wielką pasją jest zamorska kuchnia i fotografia co bardzo łatwo łączy z podróżowaniem. Uwielbia kąpiele słoneczne i egzotyczne zwierzaki. Kocha psy rasy husky. W wolnych chwilach wciąż słucha Laury Pausini i zgłębia prawa rządzące mediami społecznościowymi. Czasem wymyśla nowe koktajle z warzyw i owoców by potem zmuszać najbliższych do ich próbowania. Ostatnio uparcie szlifuje języki obce w tym głównie hiszpański.

Greg Łyski Teclaw

Z zawodu IT Technician, włóczęga z wyboru. Preferuje podróże w stylu mniej znaczy więcej. Podróże bez pośpiechu, pozwalające znaleźć czas by chłonąć atmosferę odwiedzanego miejsca. W podróżowaniu widzi lek na współczesne życie w nieustającym stresie. Ostatnio bardzo zainteresowany Ameryką Łacińską. Wciąż zagoniony zgłębianiem technologicznych nowości, w czasie wolnym pasjami (znów) czyta Hemingwaya. Miłośnik samochodów 4×4 i kolekcjoner zegarków Vintage. Często ogląda też produkcje filmowe traktujące o współczesnych zagrożeniach środowiska naturalnego.