Domowa Kategorie: Inspiracje i Osobliwości

Kategorie: Inspiracje i Osobliwości

przez Greg z filmowe podróże

Tutaj zamieszczamy wszystkie wpisy w kategorii Inspiracje i Osobliwości.

19 interesujących rzeczy o Kanadzie

Ciekawostki o Kanadzie – dzisiaj przedstawiamy Wam zasłyszane w Toronto przy śniadaniu różne dziwności na temat tego wielkiego kraju. Myślimy że są fajne.

Niesamowity Ogród na Lanzarote

Zobaczcie Niesamowity Ogród na Lanzarote

Lokacje filmowe w Black Parku (Anglia)

Niewiele osób wie że Black Park w hrabstwie Buckinghamsire jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w filmach planem filmowym.

Zabawne nauki z podróży

Poznaj nasze zabawne nauki z podróży – czyli co przyniosło nam poznawanie tego fascynującego świata.

Filmowe inspiracje: 'Pod Słońcem Toskanii’

Będąc w Toskanii nie mogliśmy pominąć Cortony. Chyba większość z Was widziała 'Pod Słońcem Toskanii’? Jak pewnie pamiętacie, bohaterką filmu jest Frances, Amerykanka po przejściach, która kupuje stary dom w okolicy Cortony właśnie.

10 x Fajne powiedzonka na temat podróży

Tutaj znajdziecie te najdziwniejsze i najfajniejsze z naszych powiedzonek na temat podróży. Przedstawiamy całą dziesiątkę tych, które najbardziej nam się spodobały.

Tajemnica Villi Winter (Cofete, Fuerteventura)

Willa Winter na plaży Cofete na wyspie Fuerteventura należała do niemieckiego inżyniera i oficera Gustava Wintera. Z miejscem tym związana jest dość niesamowita historia. Posłuchajcie.

Belgia Piwo frytki i czekolada

Lubicie dobre piwo? Albo frytki? Lub czekoladę? To napewno spodoba Wam się Belgia.

10 faktów o Indiach, o których nie miałeś pojęcia

Indie. Egzotyczne i dalekie. Wciąż zaskakują. Sprawdź czy nasze ciekawostki i dla Ciebie będą nowością.

Dlaczego podróżujemy? (przekornie)

To pytanie padło, zostało wypowiedziane i było skierowane właśnie do nas. I z lekka nas to zaskoczyło…Więc dlaczego podróżujemy?

12 faktów o Francji które mogą Cię zainteresować

Wydawałoby sie że Francja nie może nas już specjalnie niczym zaskoczyć. No wiadomo: Sery, wina i muszlaki. Kraj paszteciaży i miłośników żabich udek. Czyżby tylko?

Atrakcje Hrabstwa Kerry: Delfin z Dingle

Delfin z Dingle to atrakcja której nie wolno Ci przegapić będąc w Hrabstwie Kerry. Kilka godzin na otwartym morzu dostarczy Ci niezapomnianych wrażen.

Pamiętacie 'Smak Życia’? Barcelona, Mercat De la Boqueria! Eksplozja zmysłów!

Kultowy już dziś film Cédrica Klapischa 'Smak Życia’ (’L’Auberge espagnole’) z 2002 roku nieodmiennie przypomina się nam gdy spacerujemy po najsłynniejszym z barcelońskich rynków…

Lista 30+ miejsc które musicie odwiedzić przed emeryturą

 Marzenia Ściętej Głowy Czyli lista 30+ miejsc które musicie odwiedzić. Przed emeryturą. To taki spis naszych podróżniczych urojeń. Taki nasz osobisty must see. Lista miejsc do których chcielibyśmy pojechać, które chcemy zobaczyć. Miejsc zarówno bardzo dalekich…

Irlandia niesamowita: Cill Rialaig wioska artystów

Cell Rialaig (Kildreelig) Dzisiaj chcielibyśmy wziąć Was do pewnej wioski na szczycie klifu. Miejsca bardzo irlandzkiego. Będącego cząstką historii tego kraju i mieszkających tu ludzi. Miejsca na długo zapomnianego, teraz dzięki grupie zapaleńców przywróconego do…

Właściwie kto wymyślił kino?

Niby wszyscy to wiedzą, ale tak nie do końca… Bez nerwowego googlowania w telefonie – kto wie że to jednak nie Harry Potter wynalazł kino?

Główna baza 'Top Gear’ czyli Muzeum Motoryzacji w Beaulieu

Narodowe Muzeum Motoryzacji w Beaulieu głównie znane jest dzieki popularnemu serialowi motoryzacyjnemu ‘Top Gear’. Ale Beaulieu to nie tylko Clarkson, May i Hammond.