Domowa FUERTEVENTURA Fuerteventura 5 najlepszych plaż wg Filmowe Podróże

Fuerteventura 5 najlepszych plaż wg Filmowe Podróże

przez Greg z filmowe podróże

Plaże na Fuercie

 Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich  słynie (między innymi) z ponad 150 kilometrów niesamowitych plaż. Przygotowaliśmy dla Was listę 5 najlepszych plaż. Plaż według nas na tej wyspie najfajniejszych. Kolejność opisu jest zupełnie przypadkowa. Na każdej z tych 'playas’ byliśmy przynajmniej 2 razy. Choć każda ma co innego do zaoferowania, wszystkie lubimy jednakowo. Można je „zaliczać” specjalnie lub odwiedzać przypadkowo, będąc w okolicy. Zobaczcie więc: Fuerteventura 5 najlepszych plaż

Plażowanie

Chociaż generalnie jesteśmy zwolennikami aktywnego wypoczynku (cokolwiek to dla Was znaczy 😉 ), to nie ukrywamy że czasem lubimy też sobie poplażować. Wystawić kości (i słoninki) na słonko i wsłuchać się leniwie w szum fal… To przecież jedna z tych rzeczy o których się marzy w czasie długiego tygodnia w pracy lub nudnego wykładu w szkole czy na uczelni.

Przedstawiliśmy tu tylko plaże z relatywnie łatwym dojazdem. O jednej z tych równie pięknych plaż, lecz już mniej dostępnej – Cofete – możecie przeczytać TUTAJ

Oceńcie naszą listę sami.

(wszystkie fotografie wykonane kamerą GoProHero5 w trybie tzw. wysokiego kadru)

1. Plaża La Concha, za El Cotillo

(Fuerteventura 5 najlepszych plaż)

La Concha znajduje się za El Cotillo na wyjeździe w kierunku latarni morskiej El Toston. Około 1 km za miastem na łuku zobaczymy parking po lewej stronie drogi.

Plażę tworzy zespołem płytkich lagun i szeroka zatoka piasku. Naturalny mini-półwysep dzieli plażę na 2 części. La Concha to niesamowite połączenie turkusowej wody, białego piaseczku i czarnych kamieni lawowych. Niezbyt dokuczliwe tu pływy i niewielka głębokość wody pozwalają na bezpieczne kąpiele. W porównaniu z większością plaż na wyspie, miejsce dość zaciszne.

I średnio uczęszczane. Jest tu bezpieczny parking, mała restauracyjka, toaleta i otwarty prysznic.

fuerteventura-5-najlepszych-plaz
Fuerteventura 5 najlepszych plaż

2. Plaża Esquinzo, okolice Piedras Caidas

Następna pozycja na liście Fuerteventura 5 najlepszych plaż: Jadąc trasą szybkiego ruchu do Piedras Caidas, na małym rondzie z rzeźbami dzieci należy zawrócić i cofnąć się do pierwszego zjazdu w prawo. Tam musimy kierować się drogowskazami pokazującymi drogę do plaży. Dojedziemy do parkingu tuż przed sobą. Można zaparkować auto tutaj, ale można też, przecinając parking, pojechać prosto dalej, piaszczystą drogą ku oceanowi. Na końcu znajdziemy jeszcze jeden parking. Przy samej plaży.
Esquinzo składa się z dwóch części: Z prawej strony mamy dziką plażę z kamiennymi parawanami. Miejsce idealne by poopalać się topless. Część po lewej stronie to plaża strzeżona. Podzielona na ogrodzone sektory z płatnymi leżakami i parasolami.
Cała plaża Esquinzo pokazuje swoją urodę dopiero podczas odpływu. Cofający sie ocean odsłania wielkie połacie piasku. Zwykle wieje tu wiatr, ale jest dość znośnie.
Mamy tu punkt pierwszej pomocy, toalety, otwarty prysznic dwa beach bary i wypożyczalnię sprzętu wodnego.

Fuerteventura 5 najlepszych plaż
Fuerteventura 5 najlepszych plaż

3. Plaża Castillo Beach, Caleta de Fuste

Miejska plaża Castillo Beach w Caleta de Fuste również warta jest uwagi. Szeroka, miejscami na jakieś 600 m, z drobnym piaseczkiem i spokojnymi wodami zatoki, jest ulubioną plażą rodzin z dzieciaczkami. Mnustwo miejsca do gier i zabaw plażowych. Dla lubiących wygodę są tu też płatne parasole i leżaki. Mamy tu toalety, prysznice i 2 punkty gastronomiczne. (Oraz bliskość całego zaplecza barów i restauracji – z lewej strony plaży: przy przystani jachtowej i z drugiej strony – wracając w kierunku centrum Castillo.)

Fuerteventura 5 najlepszych plaż
Fuerteventura 5 najlepszych plaż

4. Plaża Del Moro, Parque Natural Dunas de Corralejo

(Fuerteventura 5 najlepszych plaż)

Jadąc z Calety de Fuste w stronę Corralejo, zaraz po wjeździe na teren Parku Narodowego Dunas de Corralejo (czyli jak tylko zaczną sie piaszczyste wydmy) zobaczymy po prawej stronie niewielką plażę przy samej drodze. To Playa Alzada. Jakieś 500 m dalej rozpoczyna się następna, dużo szersza i dłuższa plaża. Należy przejechać całą jej długość i gdy droga zacznie lekko skręcać w lewo, zobaczymy ogrodzone słupkami miejsca parkingowe. To taka typowa plaża dla Fuerteventury. Wieją tu dość silne wiatry a wysokie fale zwabiają miłośników kite-surfingu. Można okopać się w piachu i leniuchować cały boży dzień. Plaża Del Moro jest strzeżona, ale niestety nie ma tu żadnych pozostałych udogodnień bo to ścisły rezerwat przyrody.

Fuerteventura 5 najlepszych plaż
Fuerteventura 5 najlepszych plaż

5. Playa de Sotavento, okolice Costa Calma

Z powodu rozbudowującej sie właśnie autostrady do Morro Jable ciężko zauważyć miejsce gdzie należy zjechać by dotrzeć do tej plaży. Jadąc na południe, za Costa Calma należy przejechać rondo na wprost i szukać zjazdu około 500 m dalej. Tablicy z napisem Playa de Sotavento.
Po chwili dojedziemy do parkingu. Plaża rozciąga się po lewej stronie. (Warta zanotowania na liście Fuerteventura 5 najlepszych plaż.)
Sotavento jest po prostu ogromna. Można znaleźć miejsce tylko dla siebie. Bardzo fajna do poplażowania we dwoje. Duża przestrzeń zapewnia spokój i relaks. Jedynym minusem jest silnie dmący tu wiatr wciąż trzepiący nas piaskiem po oczach. Ulubiona plaża naturystów. Plaża w dużej części strzeżona (co nas zdziwiło ze względu na jej rozmiar).
Duży i bezpieczny parking, lecz brak jakichkolwiek sanitariatów. A szkoda.

Fuerteventura 5 najlepszych plaż
Fuerteventura 5 najlepszych plaż

I jak Wam się podobają plaże na Fuerteventura? Byliście już kiedyś na Wyspach Kanaryjskich? A może to jest jedno z Waszych marzeń?

Nie bój się skomentować: