Domowa FOTO RELACJE [foto] 'Milioner z ulicy’ czyli wpadnijmy na kilka chwil do Mumbaju

[foto] 'Milioner z ulicy’ czyli wpadnijmy na kilka chwil do Mumbaju

przez Greg z filmowe podróże

Mumbaj (Bombaj)

Mumbaj albo, jak kto woli Bombaj był naszym ostatnim przystankiem w Indiach. Pojechaliśmy tam bo stamtąd mieliśmy lot powrotny do Europy. Ale głównie po to by zobaczyć to podobno najszybciej rozwijające się miasto Indii. No i by odwiedzić słynne wytwórnie filmowe.

Bollywood

Studiów filmowych Bollywood nie udało nam się niestety zwiedzić. Zbyt dużo formalności. I za długa kolejka chętnych. W Milionerach też nie zagraliśmy (zobacz: Indie: Nasze Filmowe Impresje). Ale za to doświadczyliśmy prawdziwego Meksyku, tfu, chciałem powiedzieć – Mumbaju.

Ale uwaga! Nie bardzo jest to Mumbaj taki jaki możecie zobaczyć na filmach z Bollywood. Te filmy wiele mówią o mentalności Hindusów, jednak już dużo mniej o otaczającej ich rzeczywistości. Ale może właśnie o to tutaj chodzi?

 

Filmowy Mumbaj z Bollywood to miasto wielu, wielu obietnic…

Filmowy Mumbaj to miasto pełne kolorów i światła. Pełne egzotycznych potraw, zapachów i kwiatów. Miasto rozśpiewane. To nowoczesna metropolia dla ludzi młodych, zakochanych i pięknych. To metropolia oferująca nowe, lepsze życie.

A jak Mumbaj wygląda naprawdę? No cóż, przypomnijmy sobie kolejny film – ’Milionera z ulicy’ Danny’ego Boyle’a z 2008 roku.

Zobaczcie

Zróbcie sobie drinka, albo przywiążcie się do fotela. Koniecznie! Za moment znajdziecie się z nami w innym świecie.  Pokażemy Wam Mumbaj! . Ten prawdziwy. Taki jaki ujrzeliśmy w czasie naszych 3 spędzonych tam dni. Zobaczcie co zarejestrowały nasze telefony. (Dlaczego telefony a nie aparaty, to napiszemy już wkrótce.)
A teraz – Kilka strzałów z Mumbaju – Bum!!

             

 

Do Indii planujemy pojechać raz jeszcze, ale czy odwiedzimy znów Mumbaj, tego już nie wiemy…

I jak Wam się podobają nasze zdjęcia z Mumbaju? Czy Mumbaj jest miastem wartym zobaczenia? Czy może warto pojechać gdzie indziej, poznać inne zakątki Indii? Co sądzicie?

Wpisy powiązane

Nie bój się skomentować: