Domowa INDIE Film “Dalekie Pawilony” i Bursztynowy Fort

Film “Dalekie Pawilony” i Bursztynowy Fort

przez Greg z filmowe podróże

Classic Love Story in India

Film (a właściwie serial)  “Dalekie Pawilony”  to dość już stara produkcja bo powstał w połowie lat 80-tych. Opowiada historię młodego żołnierza – Ashtona, oficera armii brytyjskiej. Przybywa on do Indii by zwalczać powstanie w Radżastanie. Nie jest tu obcym – Indie są krajem w którym się wychował, są wspomnieniem z dzieciństwa. Pewnego razu Ashton dostaje zadanie eskortowania dwóch hinduskich księżnicze które mają zostać żonami maharadży. Ku swemu zaskoczeniu jednej z nich – Andżuli – rozpoznaje towarzyszkę swych zabaw z dzieciństwa. Z czasem ta ich znajomość przeradza się w miłość. Jednak to miłość zakazana. Uczucie łamiące uświęcone lokalne zwyczaje i konwenanse.

dalekie-pawilony
dalekie-pawilony

“Dalekie Pawilony” to klasyczna, osadzona w egzotycznej scenerii opowieść o miłości. Film prawdziwe pokazuje codzienność Indii tamtego czasu. Odsłania relacje między Hindusami z Radżastanu a Brytyjczykami. Widać tu kontrast między niesamowitym wręcz bogactwem maharadżów i stylem życia zwykłych ludzi. Całości dopełnia wątek rodzącej się narodowej tożsamości. Pragnienie niepodległości i rosnący bunt przeciwko kolonizatorom.

dalekie-pawilony

Jak gdzieś wyczytaliśmy – większość filmowych scen toczących się na dworze maharadży powstała w Pałacu Miejskim w Dżajpurze.

dalekie-pawilony

Ujęcia z haremu realizowano w pobliskim Forcie Amber.

I to tam właśnie, w Bursztynowym Forcie, spacerując po Komnacie Luster przypomnieliśmy sobie piękne oczy Andżuli i serial “Dalekie Pawilony”.

dalekie-pawilony
Nasze własne zdjęcia z Amber Fort możecie zobaczyć TUTAJ

A jak Wam się podobają się stare seriale? Totalnie Was nudzą, czy może też pozwalają zobaczyć trochę egzotyki?

Wpisy powiązane

Nie bój się skomentować: