Domowa IRLANDIA 5 ciekawostek, których nie wiedziałeś o Irlandii

5 ciekawostek, których nie wiedziałeś o Irlandii

przez Greg z filmowe podróże

Zielona Wyspa wciąż fascynuje swoim tajemniczym pięknem. Wciąż pełna jest tajemniczych miejsc czekających na odkrycie. Nie mniej ciekawa jest też jej historia. Osobnym tematem są zamieszkujący Wyspę Wiatrów ludzie. Zobacz co zwróciło naszą uwagę w czasie naszej tam podróży. Oto ciekawostki o Irlandii.

Ciekawostki o Irlandii (o których nie wiedziałeś)

Słońce i deszcz

Irlandia to kraj zmiennej pogody – odwiedzając go koniecznie weź kurtkę i parasol. Tutaj raz pada, za chwilę świeci słońce, taki już urok tego kraju.

ciekawostki-o-irlandii-01-min

Grubsza kasa

Z natury dość ostrożni Irlandczycy nie używają banknotów o dużych nominałach. Najwyższy tolerowany w handlu to banknot o wartości 50 euro. Wyobraźcie sobie że 100 euro i wyższe nominały budzą wręcz popłoch u sprzedawców. Najczęściej oświadczają ‘no change‘ i wysyłają do najbliższego banku.

ciekawostki-o-irlandii-02-min

Wspólne muzykowanie

Irlandczycy są mistrzami opowieści i świetnie śpiewają. Próbują też grać na wielu instrumentach. Wieczorami zwłaszcza w wiejskich pubach na żywo grają lokalne zespoły. Kilkakrotnie spędziliśmy uroczy wieczór w takim miejscu. Muzyka jest naprawdę porywająca a klimaty nieziemskie. Zresztą irlandzkie puby to już swoista tradycja i temat na większy artykuł.

ciekawostki-o-irlandii-03-min

Kraj piwoszy

Będąc przy temacie pub’ów. Czy wiecie że Irlandia to obecnie największy konsument piwa na całym bożym świecie. Złocistego napoju spożywa się tu więcej niż np. w Niemczech i… Polsce razem wziętych.

ciekawostki-o-irlandii-04-min

Komórkowe szaleństwo

Irlandia to również kraj telefonów komórkowych. Statystycznie rzecz biorąc to na Zielonej Wyspie komórek jest 3 krotnie więcej niż mieszkańców. Dość dziwne, prawda?

ciekawostki-o-irlandii-05-min

Słyszałeś jeszcze coś fajnego na temat Irlandii? Napisz o tym w komentarzach.

Nie bój się skomentować: