Domowa AKTUALNOŚCI Dlaczego warto odwiedzić Targi 4×4 w Bad Kissingen?

Dlaczego warto odwiedzić Targi 4×4 w Bad Kissingen?

przez Greg z filmowe podróże

4×4 Abenteuer & Allrad, Bad Kissingen

Niemieckie targi off-roadowe 4×4 Bad Kissingen Abenteuer & Allrad  to, z tego co nam wiadomo, największą tego typu imprezą w Europie. Dedykowane są wszystkim którzy ‘podróżują [trochę] inaczej’. Albo po swojemu. To możliwość spotkania wszelakiej maści zapaleńców i pasjonatów. Ludzi z własna wizją na zwiedzanie świata, przemieszczanie się, czy po prostu na spędzanie czasu wolnego. Bawarska impreza odbywa się zwykle na przełomie maja i czerwca.

To już Bawaria

Charakter imprezy

Mamy tutaj nieomal wszystko o czym może zamarzyć fan wojażowania na kołach: Off-Road, SUV, Camping, Caravaning, Outdoor, wszelkiego rodzaju sporty motorowe, podróżowanie i turystykę. Ostatnio również quady i motocykle.

Możemy zobaczyć  tu wyczynowe auta off-roadowe. Spersonalizowane pojazdy podróżnicze 4×4. Najnowsze samochody producentów aut z napędem na 4 koła. Wszelkiego rodzaju nowinki techniczne. Silniki, reduktory, mosty terenowe. Producenci wszelkiego wyposażenia podróżniczego prezentują swoją ofertę. Tu trzeba po prostu być. Pomyszkować po ekspozycjach. Pogadać z ludźmi. Zagubić się w tłumie.

Tereny targowe

Wystawcy zachęcają odwiedzających 4×4 Bad Kissingen do różnego rodzaju aktywności. Można pojeździć sobie np. Hammerem czy pokonać głęboki wykop pełen gliniastej wody na pokładzie Land Rovera. Są też latawce i tor przeszkód dla małych autek 4WD na radio dla dzieciarni. Poza tym loty balonem nad górami Bawarii. I różne inne atrakcje. Zauważyliśmy że z każdym rokiem ich przybywa.

Zakupy

W jednym z kilkuset stoisk możemy zaopatrzyć się w poszukiwany sprzęt turystyczny. Możemy nabyć długo oglądana lodówkę przenośną, bukłak na wodę czy kupić sobie po prostu wojskową kurtkę i glany do łażenia. Ceny są (nawet dla przybysza z Polski) bardzo konkurencyjne. Zwykle niższe niż te on-line i w tradycyjnym sklepie.

Koniecznie trzeba też gdzieś przysiąść i w jednej z tradycyjnych gar-kuchni popróbować pysznego bawarskiego piwka. No i zjeść prawdziwego niemieckiego  wursta  czyli grubaśną parówkę.

Camp-Area

Po wizycie na terenach targowych warto też powłóczyć się z aparatem po obydwóch polach kampingowych. Tu zobaczymy następny, jeden wielki wyścig zbrojeń. Tym razem za free. Terenówki wyszykowane według indywidualnych potrzeb i kieszeni. Wozy podróżnicze wszelakiego rozmiaru i maści. Vany, ciężarówki czy nawet… autobusy. Niektóre z nich o wręcz futurystycznych kształtach. Mnogość pomysłów i rozwiązań praktycznych przyprawia o ból głowy. Jeśli ktoś planuje kupić czy wręcz zbudować sobie takie cudo, można dużo się nauczyć. I podpatrzeć cosik.

Byliśmy na 4×4 Abenteuer Allrad w Bad Kissingen już trzykrotnie. I na pewno jeszcze nieraz tam zawitamy.

 

INFO PRAKTYCZNE:

Dojazd na 4×4 Bad Kissingen

Z Polski najpopularniejsze są dwie opcje dojazdu:

1. Własnym autem (nie koniecznie 4×4) niemieckimi autostradami aż do miejscowości Munnerstadt (A71) i dalej drogą lokalną (287) do Bad Kissingen.

2. Samolotem do Frankfurtu nad Menem (tanie loty np. z Ryanair) a następnie:

a/ Pociągiem przez Wurzburg do samego Bad Kissingen. (2 albo 3 przesiadki, czas podróży około 2.5h). Z dworca kolejowego w Bad Kissingen kursują darmowe autobusy które zabiorą nas na tereny targowe.

b/ Można też rozważyć opcję wynajęcia samochodu na lotnisku we Frankfurcie (od 13.00 € na dzień).

Adres do GPS: Kasernenstrasse, 97688 Bad Kissingen.

Zakwaterowanie

Część odwiedzających przyjeżdża tylko na jeden dzień. Dla nich przygotowany jest ogromny bezpłatny parking. Dla osób chcących zostać na dłużej przewidziano 2 opcje:

1. Można zakwaterować się we własnym namiocie, kamperze czy samochodzie na jednej z dwóch stref noclegowych, tzw. CAMP-AREA. Strefy te są bardzo rozległe. Otoczone mobilnymi sanitariatami. Mamy tu utrzymane w iście niemieckiej czystości toalety, umywalnie i prysznice. Jest dostęp do prądu i WiFi. Cena za jedną całą ekipę czyli pojazd/namiot/miejsce to  20,00 € na dobę. To opłata teoretyczna, bo nie ma fizycznej bramy wjazdowej na tereny biwakowe. Pieniążki są podobno zbierane 2 razy na dobę. Spędziliśmy tu 3 dni i nikt do nas nie przyszedł…

2. Ponieważ Bad Kissingen jest typową miejscowością zdrojową jakich wiele w Bawarii, w miasteczku mamy od wyboru do koloru różnych hotelików i pensjonatów. Ceny wahają się już od 22.00 € za noc na osobę. Często ze śniadaniem. Należy tylko pomyśleć o zarezerwowaniu miejsc ze sporym wyprzedzeniem. (Dokonać rezerwacji możecie TUTAJ)

Targi 4×4

Impreza targowa odbywa się na obrzeżach Bad Kissingen, na terenie dawnego lotniska i amerykańskiej bazy wojskowej. Ekspozycje można zobaczyć od czwartku do niedzieli w godzinach od 10 – 18. Na tereny wystawowe dostaniecie się jednym z darmowych autobusów (shuttle bus) kursujących z placów kampingowych, z parkingu gości dziennych, z centrum miasteczka oraz spod dworca kolejowego. Wszystko jest doskonale oznaczone i opisane.

Bilety

Bilet dzienny kosztuje 15,00 €. Na wszystkie 4 dni dużo taniej – 30,00 € (tylko 7,50 € dziennie).


Oficjalna strona imprezy [GER & ENG]: 4×4 Abenteuer & Allrad


A Wy? Lubicie może samochody 4×4? Słyszeliście już wcześniej o targach w Bad Kissingen? A może wybieracie się tam w tym roku?

Nie bój się skomentować: